| loma a întrebat:

pentru liceul militar, la sectiunea analize medicale se face si control ginecologic?

6 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Eu stiam ca verifica daca fata e sau nu insarcinata.

| OnuOnulică a răspuns:

În general da, se face dar trebuie să fie şi cu acordul tău.

| BigG a răspuns:

Pentru mai multe informatii accesati http://www.mapn.ro/recrutare/elevi.php

| rocket1204 a răspuns:

Buna! Da, se face. Depinde de midic, daca va face cu adevarat controlul asa cum trebuie sau doar te va tine de vorba despre menstruatie, avorturi, viata sexuala, boli daca ai avut, probleme genitale etc.

| rocket1204 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa se faca un control normal, sa te puna pe masa si sa te controleze deoarece cu ocazia asta poti afla daca esti bine sau nu. Bineinteles ca la o palpare si o privire nu iti poate spune prea multe, dar tot conteaza pentru siguranta ta sa stii ca esti ok.

| Fabiola01 a răspuns:

Buna! Depinde de medic...dar in general se face....asa este normal dar unii medici poate sa nu faca acest control si sa te intrebe despre ultima data a menstruatiei... daca ai facut avorturi...chestii din astea! Funda :* Este un raspuns 100% garantat!