| Little Kid [:x] a întrebat:

Eu vreau sa dau la liceul militar si am auzit ca printre analizele alea ce trebuie facute exista si un control ginecologic. Cam ce presupune acel control? Ce importanta are?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Să nu ai boli venerice, sau să fi suferit de acestea ( blenoragie, sifilis).

| Little Kid [:x] explică (pentru corolav):

Dar astea nu se pot depista atunci cand imi ia sange?

| corolav a răspuns (pentru Little Kid [:x]):

Da, cînd ți se recoltează sînge ți se va face ăi o astfel de analiză. Și prin analiză se poate depista. Dar în mod normal ești întrebat asupra acestui lucru și ai obligația morală să răspunzi.