| Aria1234567810111 a întrebat:

Buna prieteni! Am si eu o intrebare! Am luat bacul la doua dintre materii, respectiv biologie si romana insa am picat la matematica m1, stie cineva cat timp imi raman notele de trecere,in caz ca voi pica din nou la matematica in toamna? Adica, cate sesiuni voi putea sa dau bacul doar la materia la care am picat?

5 răspunsuri:
| anonimaalee29 a răspuns:

Stiu o femeie care a dat bacul tot la matematica la 40 de ani laughing deci nu exista limita pentru nimic. Nici varsta, nici sesiuni.

| Diana4you97 a răspuns:

Bună! Îți vor rămâne mereu. Poți să dai BAC-ul la mate de 10 ori.

| Ilyas420 a răspuns:

De 3 ori poti sa il pici parca dar nu sunt sigur.

| AndreiGadea a răspuns (pentru Ilyas420):

Te inseli, din pacate.
Il poate da de oricate ori vrea, dar cu mentiunea ca in primele 2 dati nu trebuie sa plateasca.

| AndreiGadea a răspuns:

Nu exista limita cand vine vorba despre cate ori doresti sa dai bacalaureatul.
In schimb. Poti da de maximum 2 ori bacalaureatul fara sa platesti.
L-ai dat deja o data. Mai o sansa sa-l iei fara sa platesti. Daca pici in toamna, incepand cu anul urmator vei fi nevoit sa platesti o suma de bani, mai exact 230 de lei de fiecare data cand vei da bacalaureatul, pana cand treci ( sau nu, cine stie laughing ), daca nu s-a schimbat ceva in metodologia bacalaureatului.
Iti urez succes si toate cele bune!winking