| Xeanle77 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu bac-ul.Deci eu am luat in prima sesiune de bac nota de trecere la romana(9.40) si la celelalte doua n-am reusit sa iau.Acum in sesiunea a doua dau decat la biologie si mate,insa intrebarea mea este daca nu reusesc sa iau la nici una sau poate reusesc sa iau decat la una, notele acestea imi vor ramane si pentru sesiunea din 2020? adica daca am luat la romana in prima sesiune si iau la mate in a doua sesiune in 2020 mai trebuie sa dau decat la biologie sau la toate trei? Si daca raspunsul este da(imi raman notele),acestea vor tine mereu, adica pana iau bacul sau doar pentru o perioada de timp?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notele de peste 5, la oricare dintre materii, raman mereu, bineinteles ca la fiecare sesiune va trebui sa specifici expres, in cererea de inscriere, ca vrei sa-ti fie recunoscute.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum naiba ai luat nota aia la română?!

| Xeanle77 explică (pentru Adry05):

Am zis sa ma axez mai mult pe romana si de aia. Poate daca invatam la fel la toate 3 ma gandesc ca luam bacul....In rest memoplus si cate un comentariu pe saptamana timp de 2 luni.Plus mie imi place romana cat de cat fata de Mate si Bio.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da îți rămân.
Da mereu.

| Aliveralovera123 a răspuns:

Si eu dau în sesiunea a 2 a, imi spui cum ai reusit sa iei notă asa mare la romana? Si eu as vrea sa iau un 8-9, în prima sesiune am luat 6 si vreau sa iau mai mult de data aceasta

| Xeanle77 explică (pentru Aliveralovera123):

Invatat+Noroc asa am luat nota aia.Desi am invatat cate un comentariu pe saptamana timp de 2 luni, Plumb(care a picat la mine)probabil a fost cel mai bun comentariu al meu.Am mai avut noroc sa imi pice si perspectiva narativa la care am invatat cu o zi inainte si un subiect 1 si opinie destul de usor.