| Sk1j4 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de scoala.
Am dat Bac-ul in vara 2012.
Am luat la toate cele 3 materii peste 5(5. 40romana, 7.15 biologie, 5matematica)
Am dat in toamna la alegere(romana) dar tot nu am luat.
Anul asta am dat a treia oara si tot nu am luat cat am nevoie.
Intrebarea mea estebig grine cate ori pot da bacul doar la o materie si sa ramana valabile notele de la celelalte materii?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Alinw1 a răspuns:

Dacă nu ai luat notă de trecere la o materie, dai din nou şi la celelalte. Eu aşa ştiu, poate s-a schimbat.

| Sk1j4 explică (pentru Alinw1):

Nu e asa. Daca nu ai luat la o materie dai la materia aia. Daca nu ai picat la nimic si nu ai media 6. dai la alegere la orice.
Dar intrebarea mea era. DE CATE ORI POT DA DOAR LA O MATERIE?