| aLyN_4462 a întrebat:

Buna prieteni big grin
Am o intrebare care ma streseaza de mult timp anul acesta s-au dat examene nationale la clasa a 8-a. Media mea de admitere la liceu este de 9.07 si as vrea pe profil stiinte ale naturii.
CARAGIALE-8, 9
VITEAZU-9, 01
CUZA-8, 82
aceste medii sunt de anul trecut si as fi putut sa intru oriunde :X dar anul acesta medile sunt mai mari sau mai mici.
Va rog un sfathappy

5 răspunsuri:
| stress a răspuns:

Mihai viteazul. merita happy

| secretname_8475 a răspuns:

Esti din prahova? mai bine intri in cuza sunt copii mai normali decat la viteazu sau la caragiale, normali in sensul fitelor.

| aLyN_4462 explică:

Sunt din Prahova, si nu mi se pare ca Liceul Caragiale ar fi proststraight face daca intru intr-un grup care m-ar putea ridica, nu as avea probleme...

| Angiutssa a răspuns:

Te sfatuiesc ca data viitoare sa mentionezi si orasul din care este liceul la care aspiri.Bine ca si eu sunt din Ploiesti.
Exista toate sansele ca mediile sa scada si anul acesta.In orice caz,prima ta optiune trebuie sa fie clasa la care iti doresti cel mai mult sa intrii, chiar daca media ta este cu cateva sutimi mai mica. Spre norocul tau, ai cam toate sansele sa intrii unde vrei.
Eu cu siguranta as alege Caragiale.De fapt, chiar voi alege, numai ca la alt profil.
Multa bafta!

| Andreea1027 a răspuns:

Pai, mie una Viteazu nu-mi place pentru ca e liceu de viitori informaticieni cred...se face muuuulta mate si info. Caragiale e un liceu prost dupa parerea mea, deci ramane Cuza. App, ce materii se fac la stiinte ale naturii?