| Tyby_7086 a întrebat:

puteti sa imi spuneti si mie de ce documente am nevoie pentru a face acel dosar la terminarea clasei a 8-a?

Multumesc!

4 răspunsuri:
| obsesion15 a răspuns:

Depinde de liceu, dar in principal ai nevoie de:
* dosar plic
* cererea de înscriere;
* cartea de identitate, în copie nelegalizată;
* certificatul de nastere, în copie legalizată;
* adeverinţă cu notele si media generală obţinute la evaluarea naţională din clasa a VIII-a;
* foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
* fisa medicală.

| andrulina a răspuns:

Buna! Ai nevoie de cererea de inscriere car ti-o da scoala, cartea de identitate(daca ai)si certificatul de nastere(copii), adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluare Nationala din clasa a 8-a (o iei de la secretariatul scolii), foaie matriola pentru clasele 5-6 (tot de la secretariat) si fisa medicala (o iei de la medicul de familie). Pentru mai multe informatii poti citi Ghidul Absolventului de clasa a 8-a pe care probabil ti l-a dat dirigitul\a si la paginile 4-5 scrie(asa e in ghidul meu).

| Rux_4388 a răspuns:

Pai iti trebuie doua foi de la secretariat cu medile tale de pe clasele 5-8 doua foi cu vacccinurile care le-ai facut de pe clasele 1-8 si copie dupa certificatu de nastere si buletin...:X

| roxanutza1996 a răspuns:

Copia Certificatului de nastere legalizata la notar, copie de pe buletin si adeverinta de la medic. Sper ca ti-am fost de folos funda?big grin