| daira111 a întrebat:

Buna! Recent am participat la OLAV. La etapa locală am luat un punctaj super, 58, 5/60. Între timp, am avut și olimpiada de engleză, unde am luat un punctaj și mai bun. Ambele erau in aceeași zi, așa ca am ales sa merg mai departe cu engleza. In seara de dinainte de olimpiada, aflu ca se poate da și proba pentru OLAV, cu decalare pentru noi, cei înscriși și la engleza.
Ideea e ca de data asta am luat un punctaj care m-a șocat, nicidecum nu ma așteptam la o nota într-atât de mică. Am verificat baremul și suspiciunile persista. Țin minte ca am folosit o foaie de mijloc, pe care am scris doua exercitii. Oare sa nu fi fost corectate cele doua, din cauza unei erori umane? Vi s-a mai întâmplat? Sa fac contestație? Va rog, spuneti pareri!

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Bineînțeles că trebuie să faci contestație, dacă ai suspiciuni.

| Sjhxjcks a răspuns:

Ținând cont ca e olimpiada (nu contează la fel de mult ca en sau bac) poți face contestație Dacă știi sigur ce ai făcut, nu vad de ce să nu faci contestație. BTW, din câte am înțeles la olav poți face doua contestații? (Am fost și eu și am luat 45, 75 nivel 9-10-fiind clasa a9a)