| crookedgs a întrebat:

Buna! Sunt clasa a opta si recent am participat la OLAV. Am luat minunatul punctaj de 58, 5/60 la etapa locală. După, a trebuit sa aleg între a merge la etapa județeana la olimpiada de engleză sau OLAV, așa ca am ales engleză, unde am luat un punctaj maxim la locală. vineri seara am auzit ca le putem da pe ambele, dar eu nu am mai repetat la OLAV. Totuși, am mers. Olimpiada in sine nu a fost exagerat de grea, dar punctajul primit nu a fost nici pe departe unul la care ma așteptam. Ideea este ca eu am cerut o foaie de examen suplimentară, care nu a fost capsata sau lipita in orice fel de lucrare. După consultarea baremului, am constatat ca potențialele greseli (pe care nuci acum nu le-am depistat) nu ar putea fi cauza notei mele mici. Oare este posibil ca acel corector sa imi fi ignorat (intenționat sau nu) foaia de mijloc? se poate întâmpla așa ceva? am mai auzit eu o situație, dar vreau sa aud mai multe păreri. exercițiile de pe foaia suplimentară valorau cam exact cât mi-a fost scăzut (erau 2 exercitii). Vreau sa aud păreri, va rog! Sa fac contestație, da sau ba?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Alexandru1111199 a răspuns:

Pai ce ai de pierdut daca faci contestatie? Adica presupun ca nota aia daca o maresti ti-ar creste sansele sa te califici mai departe nu? Daca e asa de ce sa nu incerci? Adica in cel mai rau caz poate iti mai scade mai gaseste niste greseli pe care nu le-a vazut atunci dar oricum nu te-ai califica deciwinking, mai bine sa regreti ca ai facut-o decat sa regreti ca n-ai facut-o.