| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna scuzati categoria dar e urgent...o colega de-a mea de clasa nu a fost la scoala toata luna iunie si nu e incheiata la cateva materii acum avem practica pana pe 22...cu cine sa vorbeasca sa o incheie cu dirigintele sau cu directoru in fine ar vrea sa duca si o mica atentie dar ii e cam rusine, sau poate da la toamna corigentele?

2 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Vorbeşte cu profesorii care nu i-au încheiat media happy. Cred că acum e cam supărată, spune-i tu din partea mea..sau spune-i tu să numai plece de la şcoală pentru că nu rezolvă nimic. E chiar o pierdere de timp, mai bine stai în bancă şi vorbeşti decât să pleci şi să rămâi cu situaţia neîncheiată.

| Kanami a răspuns:

Trebuie sa se duca la scoala sa vorbeasca cu profesorii la care are probleme, si daca 1-2 nu vor sa o treaca invata, si da corigenta in toamna, dar daca 3 profesori nu vor sa o treaca risca sa repete anul scolar.