| DeCeMaiContează a întrebat:

Hei..Am o problema...
Noi anul asta(ca si in ceilalti ani) am facut la clasa jocul "Ingerasul". Sunt sigur ca il stiti,dar pentru cei care nu il stiu:se fac biletele si trebuie sa extragi unul pe care scrie numele unei persoane careia trebuie sa-i faci un cadou,tu fiind "ingerasul",iar ea "copilasul",iar persoana respectiva nu trebuie sa stie cine si ce ii face cadou pana cand il primeste.
In fine, eu trebuie sa-i fac cadou unei fete.Pe langa regulile jocului,liceul meu a mai adaugat inca una:dupa ce se extrag biletelele la clasa,pana cand se vor da cadourile,in decurs de o luna(atata dureaza jocul) trebuie ca in fiecare saptamana "ingerasul" sa-i dea "copilasului" sau cate o mica atentie(ceva dulce) prin intermediul colegilor de la celelalte clase (daca trebuie sa-i dai unei fete trebuie sa gasesti un baiat,iar daca ii dai unui baiat atunci trebuie sa gasesti o fata).Bun,problema este ca eu nu am prea respectat aceasta regula, dandu-i colegei mele doar de 2 ori, prima data acum vreo 3 saptamani iar a doua oara chiar astazi.Astazi la ora diriga a intrebat cum mai este cu "ingerasul" iar colega careia trebuie sa-i fac cadou a raspuns: "Ingerasul doarme" laughing Dupa aceasta,diriga a zis: "Abia astept sa vad cine este ingerasul lui X (nu vreau sa-i spun numele fetei),sunt curioasa de ce a lasat-o o luna "nemancata", sa vada atunci ce-i fac" straight face ...deci cand am auzit asta,pur si simplu am inlemnit...apoi in pauza de dupa ora ei,o alta colega a venit la mine(ea stie ca sunt "ingerasul" lui X") si m-a intrebat daca am ceva dulce la mine ca sa ma ajute sa gasesc un baiat,ca X sa nu zica ca a primit o singura data,si asta acum mult timp.Ok, am gasit un baiat si i-a dat mica atentie lui X chiar in aceeasi pauza.Dupa am auzit o colega spunand razand "S-a speriat ingerasul de diriga". Acum ma gandesc cu teama la ziua de luni cand vom da cadourile.Cand va vedea diriga ca eu ii dau cadou lui X,ma va trage de urechi la propriu(vorbesc serios, asa le face baietilor cand gresesc) si ma va lua la rost.Pe langa asta, ma voi mai face si de rusine.Colega mea stie ca eu ii dau cadou (am uitat sa va zic,chiar daca nu este voie sa se spuna, toti incalca regula spunand pe cine au), sinu prea mi s-a parut ca-i suparata ca ea a primit de putine ori si intr-un timp atat de lung.Eu n-am vazut-o suparata,acum nu stiu ce gandea ea, dar sunt sigura ca este cam putin.Cu toate acestea,ea vorbeste cu mine si se poarta frumos.
Imi puteti spune ce sa fac? Pur si simplu mi-a fost rusine sa ma duc la alte clase sa caut baieti,sunt foarte timid,mi-e rusine si mi-e teama ca vor rade de mine,chiar daca ma cunosc.
Va rog,nu incepeti sa ma injurati sau sa ma insultati,chiar n-am chef de persoane care jignesc fara sa cunoasca.
Funda!
P.S.:Scuzati-ma daca am gresit categoria sau am facut greseli gramaticale, dar m-am grabit sa scriu asta.

4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji, o sa fie bine. Au dreptate cei care ti-au scris, ia si o cutie de bomboane. In felul asta te revansezi.

| francut a răspuns:

Ei, acum ti se vor lungi si tie putin urechile. Ce mare lucru! Asta, ca sa te inveti minte si sa fii mai sociabil pe viitor. Din moment ce toata scoala face acest joc, de ce ti-a fost rusine sa mergi sa cauti un curier?

| GaZa1994 a răspuns:

Ia o cutie de bomboane pe lângă cadoul care trebuie sa il dai fetei X si spune-i ca bomboanele sunt ca sa compenseze lipsa din tot timpul asta. Daca diriginta vede ca faci asta si ii spui asta fetei, poate nu te mai trage de urechi. Si cere-ti scuze de asemenea. tongue

| miria920 a răspuns:

Buna. Cumpără-i un cadou minunat si lasă-i pe toți cu gura căscată, sa nu aibă nimeni dreptul la replică! I-ai ceva frumos, ceva util si ceva dulce ( preferabil nutella)!