| numedeutilizator1 a întrebat:

Buna seara, are cineva o schema la romana pentru bac, pentru a lua punctajul maxim de 18 puncte? (fara redactare)

3 răspunsuri:
| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Schema CTTPSV (cetete pees ve) scrii acolo pe ciorna sa iti aduci aminte.

-curent literar
-titlu
-tema
-structura
-2 particularitati ale operei
-vrajeala multa de la tine, campuri semantice, figuri de stil la greu, baga cu paine, sa fie.

am luat 8.10 la romana in simulare fara sa stiu eseul la Riga Crypto laughing doar din amintiri, deci se poate, da-i bice frate

| saftaiiustin a răspuns:

Zic sa te lasi de scheme si sa incepi sa inveti ca e mai important decat sa faci miscari p-aici

| Momentan a răspuns (pentru saftaiiustin):

Omu' dorea un tipar, pattern.
Încearcă să îți faci cont de discord și să intri în robac sau bacultate ( https://www.reddit.com/......bacultate/ ), acolo găsești mai multe materiale.