| cats273839 a întrebat:

Buna seara. Ce profil de liceu trebuie sa aleg daca vreau sa dau la facultatea de drept pe viitor? Eu as vrea la filologie si sa imi ziceti, va rog, daca ma va ajuta. Ca sa dau la drept ce trebuie sa invat in timpul liceului, cum ma pregatesc? Intreb pe viitor asa, ca eu incep a 8-a la toamna.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus este bine sa urmezi profilul de filologie.
Vezi pe site-ul facultatii de drept unde vrei sa mergi din ce se da examenul si materiile respective sa le inveti foarte bine in timpul liceului.