| King18name a întrebat:

Buna la toti! Vreau ca din toamna sa incep facultatea, dar imi e destul de greu sa aleg. Eu m-am gandit la profilul ROBOTICA, pentru ca am studiat si in liceu, sau ceva legat de PSIHOLOGIE.
Si as vrea cat mai multe infromatii despre robotica, gen, ce materii se fac cel mai mult sau cum intru la acest profil, etc. Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce se face, dar suna bine si de viitor, asa ca sfatul meu e sa te duci pe robotica big grin laughing

| alexandru0sorin a răspuns:

Mannu te du la robotica am auzit ca nu e de viitor big grin am cunostinte care sau dus acolo si se intra usor gen nici macar nu se da test e pe baza de dosar si numai oameni neinteresati merg acolo am auzit ca e mult maibine sa mergi la automatica ca se fac cam acelaesi chestii dar ai un viitor.

| PogChamp a răspuns:

Ai auzit tu roman sa mearga la psiholog? Robotica e mai usor de gasit un loc de munca dar trebuie sa inveti matematica, fizica, electronica si programare pana te saturi.