| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ajut o fata de etnie maghiara sa scoata minim nota 5 la proba scrisa din cadrul bacalaureatului la limba si literatura romana?
Exista ceva culegeri speciale pentru ungurii care nu stau perfect cu limba romana pentru bac? ( ca sa-i ajute sa scoata minim nota 5 )

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa faci tu asta?
Ea este incapabila sa invete?

| AndreiGadea a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ma ajuti.
Saraca intelege limba romana, dar inca nu este pregatita sa scrie texte lungi. Eu o invat romana si incerc in acelasi timp sa o bag in,, pitabac". Nu este deloc incapabila.
Subiectul I, A, il stie face in mare, pana acum.
Nu vorbi in necunostinta de cauza.
N-are cu cine in orasul in care este la liceu. A terminat profesionala si isi continua studiile la bio-chimie pentru 2 ani, sectie maghiara.