| Spirituallife a întrebat:

Buna seara! La admitere la asistenta medicala Carol Davila se da si chimie? Eu am stiut pana acum ca se da doar din biologie..deoarece asa scrie la tematica pe site..si nu vreau ca mai apoi sa am surprize.Mi a spus o profesoara ca se da si 20 de grile la chimie si asta m-a bagat in sperieti.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Se dădeau înainte 20 de grile chimie/fizica. Acum e admitere doar din Biologie.
Tematica lor de pe site e valabilă.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La admitere asistent medical ce treaba are biologia? Nu trebuie sa stii anatomia omului? Biologia este despre plante

| johnnny123 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Biologia reprezintă studiul organismelor vii...
O confunzi cu botanica.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru johnnny123):

Asa este, scuze

| dullcat a răspuns:

Buna.In mod normal ce scrie pe site e litera de lege.Dar daca vrei, poti sa mai intrebi lumea pe grupurile dedicate:
https://www.facebook.com/......ch/groups/

Succes!