| CarlaPP a întrebat:

Pentru cei care sunt cunoscatori ai programului Work and Travel. Doresc sa plec vara aceasta in America. Cunosc procedura si detaliile, dar singura problema este ca sunt in anul II la Relatii Internationale si Studii Europene si trebuie sa fac practica pana la mijlocul lunii iulie. Are cineva vreo sugestie despre cum ar trebui sa procedez ca sa pot pleca in America cel tarziu la 1 iulie si sa rezolv si cu practica?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Iti "rezolvi" practica mai repede, asta o poti face, programul de work and travel nu prea poti sa-l amani.

Nu stiu ce presupune practica ta, dar poti foarte simplu sa mergi la cel care te supravegheaza, sa-i explici intentile tale si sa gasiti o solutie care sa convina tuturor.

| CarlaPP explică (pentru CuriousStuff):

Multumesc! La asta ma gandeam si eu si se pare ca e singura varianta. Seara frumoasa!