| Smoke323 a întrebat:

Buna seara prieteni. Sunt anul 1 la ASE (buget) si nu mi-am facut prezenta la sport. Daca sunt declarat absent la sport pe semestrul 1 (si raman cu restanta pentru sem 2) cad la taxa indiferent daca imi fac numarul de credite necesar pastrarii locului de la buget in semestrul al doilea?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conditia ca sa ramai la buget este, sa nu ai nici o restanta, indiferent de credite!

| bogdan210 a răspuns:

Hei. Si eu sunt la ASE (e a doua facultate). Nu va lasa sa va faceti prezente pana se termina semestrul? Pe noi ne lasa sa mergem oricand are profesorul ora sa ne facem prezenta. Si la prima facultate am patit chestia pe care ai patit-o tu (pentru ca mi se pare ca sportul in facultate e o pierdere de vreme) si ne-a pus la final de semestru pe cei fara prezenta sa dam un "examen" de genul 30 flotari 30 genoflexiuni 30 nu-stiu-ce. Intereseaza-te ca poate va lasa ori sa va faceti prezenta ori sa dati proba asta la final. Eu eram la buget si n-am patit nimic, tot la buget am ramas.