Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda la cel mai explicit raspuns!
Am o nelamurire. deci pentru a trece anul universitar iti trebuie intre 40-si 60 de credite. dar creditele astea se aduna inainte de a da restanta/ele in vara sau dupa. Adica daca am o restanta pe primul semestru si 2 pe cel de al doilea semestru, numarul de credite se duna dupa ce le dau in sesiunea de restante sau inainte?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa restante si reexaminari

| AndyLavy a răspuns (pentru suntserios):

Multumesc!

| AndyLavy a răspuns (pentru suntserios):

Si restantele si reexaminarile dupa primul semestru se dau tot in vara? sau sunt sesiuni diferite?

| suntserios a răspuns (pentru AndyLavy):

La majoritatea facultatilor se dau tot in toamna

| suntserios a răspuns (pentru AndyLavy):

Exista insa si facultati la care sesiune de restante pentru primul semestru este in iarna imediat dupa examene

8 răspunsuri:
| Assu53 a răspuns:

Dpinde de la fiecare facultate happy unele acepta si cu 30 de creditewinking

| OliverArrow a răspuns:

Deci ele se aduna inainte de a da restantele, dar se mai aduna si dupa ce ai dat restantele. Daca numarul de puncte de credit este peste cel de trecere ai absolvit anul universitar. Se face si inainte de restante pentru a vedea daca ai trecut anul sau nu chiar daca ai restante.

| AndyLavy a răspuns (pentru OliverArrow):

Da am inteles pana la urma. acum stau si eu mai linistita. credeam ca acele credite 40 trebuie sa le faci din prima adica sesiunea de iarna plus cea de vara.
e mai usor asa. ca sunt mai multe sanse, desi sper sa nu fie cazul.happy
Multumesc!

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Dupa restante