| Adlai a întrebat:

Buna seara, Romania!

Eu intenționez ca după ce iau diploma de bacalaureat anul asta sa învăț știință și inginerie.

Eu am încercat sa caut pe net cursuri pentru: inginerie Mecanica, inginerie Aerodinamică și Inginerie Aerospatiala. Dar nu am putut găsi asemenea lucru, in schimb am găsit cursuri de Inginerie Software și Inginerie Mecatronică in București.

Tot ce vreau este sa revoluționeze lumea. Ca vreau sa-mi exprim inteligenta, creativitatea și imaginația.

Întrebările mele sunt:

1. Exista cursuri prin București pentru inginerie Mecanica, Aerodinamică și Aerospațială?
2. Dacă iau media 6 la bacalaureat anul asta, oare am voie sa intru la facultatea de Inginerie Aerospațială cu media asta? Dacă nu, atunci ce medie îmi trebuie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana si invata pentru BAC daca vrei sa-l iei anul asta, ca ai pierdut contactul cu materia demult tare, odata ce ai 22 de ani si BAC-ul neluat.

Raspuns la intrebarile tale:
1. Nu exista cursuri de inginerie, doar Facultati de inginerie, unde dai examen si te inscrii numai cu diploma de BAC.
2. Cu media 6 la BAC este impsoibil sa intri undeva, in special la Inginerie aerosptiala, unde se intra cu 9 si 10.