| Adlai a întrebat:

Buna ziua,

Eu după ce iau diploma de bacalaureat, doresc sa fiu bun la inginerie Mecanica, inginerie Aerospațială și Inginerie Aerodinamică.

Întrebările mele sunt:

1. Ce fel de stiinta este implicat in Inginerie Aerospațială?
2. Ce fel de stiinta este implicat in Inginerie Mecanica?
3. Ce fel de stiinta este implicat in inginerie Aerodinamică?
4. Cum fac sa fiu bun nu doar in stiinta ci și in inginerie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1,2, și 3. Matematcă și fizică.
4. Să practici.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Matematica si Fizica.
Iar ca materii, ar fi bine sa inveti desen tehnic.
4. Inveti in facultate de 8-9-10, dar inveti si partea practica. Pune in practica ceea ce inveti, nu doar pe hartie.
Majoritatea inginerilor devin niste tocilari pierduti, nu au contact cu tehnica adevarata, raman doar cu niste formule matematice.

Răspuns utilizator avertizat