| Americanul a întrebat:

Buna seara TPU...

Am intrat la Colegiul Economic Ion Ghica pe profil "comert" si as vrea sa stiu cu precizie ce materii se fac si se specializari rezulta din acest profil.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O sa faci istorie,romana,engleza,franceza,geografie,logica,biologie,fizica, chimie, matematica, religie, ed.fizica iar in plus de asta, o sa faci si materiile specifice profilului:studiul calitatii si al produselor, organizarea unitatii economice(organizarea economica, administrativa etc) si contabilitate, patrimoniul unitatii economice.

Nu o sa faci nici desen, nici muzica.Am fost la profilul asta un an, apoi m-am transferat ca nu mi-a placut. Sper ca tie sa iti placa.

Succes

| Americanul explică (pentru AvalohAlyn):

Dar auzisem de la cineva ca se face ceva anume "Merceologie"... a si fac cu siguranta Contabilitate? si ce este patrimoniul unitatii economice?

| JohnnySilverhand a răspuns:

Specializatii: Tot ce are legatura cu Comertul