| mariannastase a întrebat:

Buna seara, TPU! care stie ce inseamna cuvantul "hanimai"? in episodul "baietii lenesi" din "trasnitii", chiorete zice la un moment dat "ma duc la sefu' in birou si ii fac un hanimai de nu se vede" sau ceva de genul. care stiti, spuneti-mi, va rog! sa va dau si lunk-ul episodului, ca sa-l auziti cu urechile voastre.https://www.youtube.com/watch?v=aVx-C8jhwP8, minutul 9:50. la revedere!

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Cuvantul este "halimai", si inseamna "taraboi", "scandal", "agitatie", etc.

| mariannastase explică (pentru Darkmagic):

Am inteles...va multumesc frumos!

| mariannastase explică (pentru Darkmagic):

Va multumesc frumos!