| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a întrebat:

Buna seara TPU! Vreau sa ma transfer in Liceul cu program sportiv Braila pe profil inot dupa ce dau corigenta si nu stiu cam ce program au deoarece am intrebat un baiat de acolo si a spus ca fac antrenament dimineata, de la 12-15 max 16 ore de curs si seara antrenament pana la 20-21...Eu vreau sa ma apuc si de sala de forta si de aceea va intreb.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

La liceul sportiv orice ora de sport tine 2 ore. Si trebuie sa faci cel putin 12 ore de sport pe saptamana. Deci 3 zile dimineata si 3 zile dupa masa. Dar de obicei antrenamentele depasesc cu mult minimul de ore care ar trebui facut. Daca vrei sa faci performanta o sa faci in fiecare zi antrenament dupa masa si 3 zile si dimineata, daca nu, doar 12 ore. Orarul o sa-l afli la inceputul anului scolar.