| Koala1234 a întrebat:

Spuneti-mi cum sa imi dedic timpul mai multe scolii! Chiar vreau asta, dar dati-mi motive! Funda! happy

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,cred ca ar trebui,pentru inceput,sa iti organizezi foarte bine timpul,sa faci in asa fel incat sa stai si la tv,si la calculator,sa vorbesti si cu prietenii, dar sa si scrii/inveti si chiar sa iesi in oras, pentru a te plimba si a face miscare. Daca te simti tentata sa petreci mai mult timp pe facebook si aloci cat mai putin timp invatatului, cred ca ar trebui sa te ambitionezi, sa te gandesti ca e in joc viitorul tau si cu siguranta iti doresti o cariera demna de admirat candva.Nu trebuie sa fii un geniu, sa ai 10 pe linie, ci doar sa te axezi pe materiile importante, la care ai de sustinut examen. Obtinand note mari la aceste materii, te vei ambitiona sa inveti mai mult, in asa fel incat sa ai note tot mai bune si la celelalte. Sper ca te-am ajutathappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește mai mult pentru cultura ta generală, supliment pentru școală.
Succes!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Prin meditatii particulare.

| William a răspuns (pentru mgtow):

Ar trebui sa inceapa la romana.

| Park1Suin a răspuns:

In primul rind, gandeste-te ca ocupatia ta de baza la aceasta virsta este invatatul.Nu ai nevoie neaparat de meditatii particulare, poti s-o faci tu acasa.
P.S. Iar daca chiar vrei sa inveti si ceva nou, ai la dispozitie computerul, care contine foarte multa informatie.

| carlyhalatz a răspuns:

Incearca sa lasi internetul, telefonul si uitatul la televizor pentru o zi si gandeste-te la rezultatele bune pe care o sa le ai daca iti petreci timpul citind si facand exercitii. pentru mine e un obstacol internetul.

| Inspiration a răspuns:

Vrei sa fii motivata?! Priveste la oamenii care se tin bine de carte! Uite cum le reuseste si ce satisfactie primesc de la rezultate! Nu cauta motivatie! Ia cartea si invata. Asta-i tot.

| qqqqqqqqqqwwwwwwwwwweeeeeeeeeerrrrrrrrrrtttttttttt a răspuns:

Pai e bine sa iti dedici timpul scolii pentru ca asta te va ajuta in viitor, nu exagerat, gen sa stai de dimi pana noaptea la 12, dar e bine macar cateva ore. Pentru inceput e bine sa iti faci un program, cat stai sa inveti, cat stai afara, cat la calculator, tv, telefon, poate te ajuta sa iti organizezi timpul si sa faci tot ce iti propui laughing) baftaaa!