| EvanescenceOne a întrebat:

Buna,stie cineva ce materii noi se fac pe clasa a-VII-a? De exemplu latine?

Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Nu faci materii latine faci limba latina!
Doar asta e noua restul le faci si pe alea care leai avut in clasa a-VII-a.

| EvanescenceOne explică (pentru Rizer):

Mersi de raspuns!

| Anonymous15 a răspuns (pentru Rizer):

Lyltzuk, EvanescenceOne intreba ce materii noi se fac in clasa a VII-a nu a VIII-a!

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JamilaGizeh a răspuns:

Chimia si civica!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Chimie.
Latina faci in a VIII-a.

Răspuns utilizator avertizat
| heyromania a răspuns:

Latina nu se face decat in a 8 in a 7 nouse face chimie si cultura civica

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! Latina incepi sa faci din clasa a 8-a iar sin clasa a 7-a faci decat chimie la care trebuie sa inveti foarte bine de la inceput succes!

| positivity a răspuns:

În clasa a 7-a nu faci latina.
Dar, faci alte materii, de exemplu chimie şi educaţia civică.

| Rizer a răspuns (pentru positivity):

Chimia o faci din clasa a-VII-a, daca nu stiai!

| positivity a răspuns (pentru Rizer):

Şi, eu ce am spus? straight face
Drăguţă, citeşte de două ori în loc să acuzi prosteşte.

| Rizer a răspuns (pentru positivity):

De asta am luat raspunsul castigatorlaughing

| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Faci Chimie si Civica! Exclus Latina

| Andreeadixi a răspuns:

Latina o faci in clasa a VIII-a.In plus la ceea ce aveai, in clasa a VII-a vei avea si chimie si cultura civicabig grin Fundita?

| Rizer a răspuns (pentru Andreeadixi):

Chimia se face din clasa a-VIII-a, deci imi pare rau tot raspunsul meu este mai bun!
Pt ca in clasa a- VIII -a faci toate materiile pe care le-ai facut si in clasa a-VII-a plus limba latina!

| Andreeadixi a răspuns (pentru Rizer):

Probabil depinde de scoalastraight face.Eu chimie si cultura civica am facut in clasa a VII-a, iar in clasa a VIII-a latina.

| SokarDax a răspuns:

In clasa a VII-a eu am facu chimie si cultura civica ca materii noi latine la mine la scoala se fac i a opta depinde de scoala. App si la biologie invatati anatomia omului big grin

| radudavid63 a răspuns:

Chimie si atat

| deliciousgirl a răspuns:

Cultura civica, Chimie

Latina in a-VIII-a

| deya27 a răspuns:

In clasa a sapte faci chimie si cultura civica...big grin