| Mariaaa333 a întrebat:

Buna!
Stie cineva cum e la facultate la Studii europene de la Universitatea din Bucuresti? Vreau sa zic materia, profesorii orarul, cam ce inveti... orice! Vreau sa ma inscriu si eu acum in iulie si vreau sa stiu ce ma asteapta daca intru.

Mersi.

Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

In facultate vei invata lucruri nefolositoare care nu vor avea treaba cu specializarea in sine. Profesorii sunt naspa, foarte exigenti, vei avea parte de foarte multe nopti nedormite. 90% din examene sunt orale. Materia este foarte stufoasa. Iar dupa facultate te vei trezi ca nu ai ce sa faci cu aceasta specializare. Trust me, tocmai am terminat 3 ani de chin, la aceasta specializare in cadrul Unibuc! happy

| Mariaaa333 explică (pentru Hace):

Nu suna prea binehappy Pai si ce te invata de fapt? M-am uitat doar pe un orar din anul 1 si avea materii ca ideea europeana, iintroducere in RI (parca), istoria Europei, literatura etc. Am cautat si o bibliografie dar pe aia nu o gasesc. Apropo pot sa-ti trimit pm cu intrebarI? Daca nu te deranjeaza...doar sa stiu cam ce m-ar astepta.
Mersi.

| Hace a răspuns (pentru Mariaaa333):

Imi poti trimite pm. Astept cu drag sa iti raspund happy.