| Kira5854 a întrebat:

Buna, stie cineva daca este posibil un transfer de la facultate la postliceala? Sunt anul I la facultatea de litere, iar cand am avut admiterea aveam de ales dintre aceasta facultate si postliceala sanitara( asistent medical), la indemnul celor din jur am ales varianta cu facultatea, insa am realizat ca nu asta este ceea ce eu voiam sa fac. Acum sunt curioasa daca as putea sa schimb cumva aceasta decizie proasta, fara a pierde un an de studii.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil, avand in vedere ca sunt cicluri de invatamant diferite si pentru ambele este necesara reusita la admitere.

| Bondarel99 a răspuns:

De la Litere la asistent medical? Imposibil! Facultatea si postliceala sunt divizate pe specializari, nu e un ciclu de invatamant universal. Daca erai la medicina merge dar asa nu laughing
Poti sa mergi sa intrebi dar o sa rada de tine, te aigur.

| Kira5854 explică (pentru Bondarel99):

Deci eram sigura ca raspunsul va fi ceva de genul, imi incerc si eu norocul laughing
Pana si eu rad de mine.

| aXy99 a răspuns:

Presupunand ca vei fi anul 2 la acea postliceala, cum vei recupera materia din anul I?