| lovelovelove21 a întrebat:

Buna happy Stiti cumva daca la filologie se studiaza mai mult prima limba straina invatata sau engleza? (pentru ca in cazul meu prima lb invatata este franceza dar vreau neaparat sa invat mai mult engleza fiind ca nu-mi place deloc franceza) Va rog sa ma lamuriti daca stiti puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Eu sunt clasa a XI-a si fac 3 ore engleza, 3 ore franceza. Acum depinde si de specializare... Daca este intensiv engleza, bilingv etc.

1 răspuns:
| maria6 a răspuns:

In general, se continua studierea limbilor moderne din gimnaziu. Fiindca ai studiat prima limba franceza, vei merge si mai departe cu L1 franceza si L2 engleza. Numai in cazuri exceptionale (nu se studiaza franceza in cadrul liceului pe care vrei sa-l urmezi) se poate schimba ordinea.