| Pikaciuuu a întrebat:

Bunahappy Stiti cumva un site pe care poti invata germana dar sa nu platestithinking Am gasit unul dar de la lectia 15 trebuia sa platesti straight face Invat germana din clasa a cincea dar primi doi ani am avut o profa buna adica ne-o invata cate ceva doar ca ne pune sa coloram caiete chestii... happy Iar acum avem alta profa si cu asta invatam doar ca eu la vara vreau sa ma duc o luna in Germania si vreau sa invat si suplimentarhappy Please! Help mepuppy dog eyes

7 răspunsuri:
| MissGrumphy a răspuns:

Salut, Pikaciuuu!

Recomand cu incredere urmatorul site unde gasesti gratuit lectii de germana care sa te ajute sa recapitulezi ce stii deja si sa adaugi ceva nou:

http://www.invatagermana.info/limba-germana-alfabetul.html

acest site e special pentru cei care doresc sa invete limba germana de la 0 pentru a ajunge la nivelul A1 si / sau A2

sau

exercitii de vocabular in limba germana asociate cu imagini, prountie si rezolvare de exercitii aici :

http://www.grumphy.com/Test-Limba-Germana-rge1.html

succes!

| Apache2605 a răspuns:

Pisi, asculta Rammstein! Eu asa am invat germana! :*

| Ciocanciprian12 a răspuns:

Inca nu esti in Germania? inveti din Romania? fama sa inteleg!

| Pikaciuuu explică (pentru Ciocanciprian12):

Da sunt in Romania doar ca noi nu am ales franceza cum au ales unii ci germanahappy

| Ciocanciprian12 a răspuns (pentru Pikaciuuu):

Bine acum am inteles si eu sunt in alta tara si cel mai bine inveti cand esti inconjurat si de alti ...asa de unul singur e foarte greu mai ales ca Germania nu e prea usor de invatat sper ca te-am ajutat

| Pikaciuuu explică (pentru Ciocanciprian12):

Da stiuhappy Si stiu ca germana nu e asa usoara decat alte limbi dar eu stiu cat de cat adica sa vorbesc cu cineva as sti sau iteleg ce spune doar ca daca vreau sa ii spun ceva si nu stiu thinking nu stiu cum sa ii spun si il intreb Do you speak English?laughing) E mai usorlaughing Si la vara ma duc in Germania cred ca o luna si cu mama si ea o sa lucre la un restaurant laughing :-s si acolo stam si si eu as vrea sa ma duc sa vorbesc cu oamenii da` decat sa inteleg ce spun si sa nu le pot raspundelaughing

| Ciocanciprian12 a răspuns (pentru Pikaciuuu):

Tiam mai zis daca ar fi cineva sa iti explice ar fi mai usor