| Daiana90 a întrebat:

voi pleca in germania in vara si habar nu am germanalaughing. am facut la scoala 3 ani germana dar cum profa e mai "moale" nu prea m-am sinchisit sa invatlaughing. va rog daca stiti careva germana, sa imi dati si mie id pe privat, ca eu nu pot trimite mesaje, sa "vorbim" pe mes sa invat si eu, sa am macar o conversatie, nu sa stau sa ma uit acolo la oameni.va rog. mersi mult:*:*:

2 răspunsuri:
| Eff a răspuns:

Crede-ma, nu inveti asa germana.
eu ma chinui de 5 ani sa o invat si fac meditatii ca lumea, si tot imi e greu... ma descurc destul de bine dar mai am muult de invatat.
daca te apuci acum de invatat creca prin 2020 o sa poti vorbi perfectlaughing

oricum, don`t worrywinking, poti sa vorbesti si in engleza cu ei, iti garantez ca majoritatea sunt foarte draguti si iti vorbesc si in engleza.

| eu..sh doar eu a răspuns:

Pai eu iti pot da un link.nu stiu daca te poate ajuta acest lucru. dar eu incerc:D
uite aici.http://www.cursuri-online.info/germana/
fundita?:D