| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Stiu ca nu am prea multe detalii si poate ca va suna putin ciudat intrebarea, dar totusi...
E o personalitate care are un nume mai greu de pronuntat. Se vorbeste de el la civica in clasa a 7a pe la sfarsitul anului si mai e mentionat pe la inceputul clasei a 8a.
Știe cineva cum se numește? Sau măcar despre cine vorbesc?

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Spune macar in ce domeniu activa acea personalitate! Din ce tara este? Meseria, scriitor, politician etc?

| nlko a răspuns (pentru pufulescu):

Asta e si problem... mi-a iesit complet din minte sad
Stiu doar ca a fost pe la ultimele lectii, pot sa le spun titlurile.

| nlko a răspuns (pentru pufulescu):

Am găsit numele laughing Ma laud si eu laughing
Jean Jacques Rousseau