| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna. Sunt am trecut a 12a si vreau sa ma orientez spre drept. Dar problema este ca nu gasesc nici o facultate unde se intra doar cu media de la bac. La toate facultățile la care m-am uitat se cere admitere. Stiti vreo facultate de drep in afara de "Titu Maiorescu " pentru ca este privata si neacreditata cred, la care sa nu se ceara admitere?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu vrei sa dai admitere, parerea mea este sa cauti o alta facultate cu alt profil. Dreptul nu este usor.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca la facultatea de agronomie se intra fara examen de admitere!

| Wr3nch a răspuns:

Si daca nu poti trece un simplu test de admitere, ce te face sa crezi ca te vei descurca la examene? La drept ai de tocit sute de pagini.

| Anonimafarahaz2 explică (pentru Wr3nch):

Nu este vorba ca nu ma descurc. este vorba ca eu sunt pe profil real si admiterile se dau din logica, si eu asa ceva n am mai facut din a 10a

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
La Facultatea de Drept de la Brașov poți intra doar cu media de la Bac.

| Sophieka a răspuns:

Te pregatesti pentru admitere.

| haileewatson a răspuns:

Nu exista drept fara admitere