| xcef1x a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 11-a și vreau să dau la medicină în București și neapărat să stau la căminbig grin măcar primii 2-3 ani.
Întrebarea mea este, dacă nu intru la buget, mai pot sta la cămin? Trebuie să mă înscriu la alt cămin? Sau cum se procedează? Chiar nu știu.
M-ar ajuta enorm un răspuns sau mai multe.
Mulțumesc!happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, numa că plătești ceva mai mult taxa. Bine, exista și șansa să nu fie suficiente locuri și atunci intră cei cu medie mai mare, bineînțeles

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

Daca nu ma insel tiganii si cei din rep.moldova in afara de faptul ca nu platesc taxe de scolarizare in speta anul universitar, nu platesc nici cazarea in camin, sau ma insel? Daca nu ma insel inca o data ni se demonstreza cat de mult tine statul la unele categorii si cat tine la cei in care chiar ar trebui sa investeasca.

| Adry05 a răspuns (pentru Simpatic):

știu că au ceva avantaje față de un student normal (aberant din punctu meu de vedere) dar nu știu exact care, pot să fie cele zise de tine

| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun raspuns il vei primi de la cei care administreaza caminele din cadrul acelei facultati.
Eu nu vad un impediment in asta, adica chiar daca esti la buget sau nu, caminul se plateste, asa ca nu vad de ce nu te-ai putea caza la acele camine.
In schimb nu inteleg de ce te interesezi tu cu cel putin 1 an inainte despre treaba asta, trebuia prin clasa a 12-a sa te intereseze laughing

| xcef1x explică (pentru Simpatic):

Asta este ceea ce nu știam, dacă pot plăti ca să stau la alt cămin.
Mulțumesc mult pentru răspuns!