| xcef1x a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 11-a și vreau să dau la medicină în București și neapărat să stau la căminbig grin măcar primii 2-3 ani.
Întrebarea mea este, dacă nu intru la buget, mai pot sta la cămin? Trebuie să mă înscriu la alt cămin? Sau cum se procedează? chiar nu știu.
M-ar ajuta enorm un răspuns sau mai multe.happy
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Te poți duce la un cămin privat dar plătești mai mult.
Se face in ordine de media celor care nu sunt in București. Și de câți aplică pentru varianta de cămin. Unii optează și pentru chirie. Ai șanse dar depinde cât de aproape ești de ultima nota de buget. Dacă ești primul de la taxa sunt șanse dacă nu, dacă ești printre ultimii atunci mai greu.