| MovesLikeCat a întrebat:

Buna happy Sunt clasa a 8-a, iar cand termin, as vrea sa dau la liceul Ioan Vidu din Timisoara sectia actorie. Am cateva intrebari :d :
1. Se dau probe? daca da, ce fel de probe?
2. Cam ce materii se fac?
3. Orele incep dimineata sau dupa'masa? Si eu sunt putin rusinoasa la inceput, nu-i nimic, nu? :d Multumesc >big grin

2 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Din cunostintele mele (cam vagi, ce`i drept), exista o proba in care ti`e dat sa reciti ceva.
Orele ma gandesc ca sunt aceleasi ca la celelalte profiluri vocationale + ore de actorie, logic, pe care le faci cu actori de teatru.
Asta depinde de liceu. La cel de aici, orele incep la 9.

Răspuns utilizator avertizat