| Raluca1996i a întrebat:

Buna!
Sunt clasa a 9-a la filologie bilingv engleza.

As vrea sa stiu la ce voi da bacul(probele orale si scrise)
Mersi!

Răspuns Câştigător
| YayuK a răspuns:

Oral: limba romana. limba engleza, competente digitale
Scris: limba romana si istorie obligatoriu apoi ai proba la alegere intre logica, geografie, filosofie si psihologie.

| Raluca1996i explică (pentru YayuK):

Intelesesem de la cineva ca deoarece sunt profil cu bilingv, trebuie sa sustin bacul la 2 limbi straine...nu este adevarat nu?

Si competentele digitale in ce constau? info sau tic?

| YayuK a răspuns (pentru Raluca1996i):

Nu dai bacul la doua limbi straineoh go on. Din moment ce sunt digitale normal ca tic. Oricum tu la filo nu faci info (ma refer aici la programare, C, C++, Pseudocod etc).