| Andya a întrebat:

Buna!straight face
Sunt clasa a Va si clasa mea nu o suport de niciun fel...
M-as muta la V C sau V B dar nu suport pe nimeni acolo
Si...as vrea sa ma mut la 6B unde am cei mai multi prieteni
Se poate, ca daca invat tot ce au invatat ei, TOATA vara, sa transfer la ei?

11 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu directorul scolii in care inveti. In mod normal, daca faci un tip de cerere sau daca parntii tai vorbesc si ei cu directorul, te poti muta de la anul, cand ei vor fi in clasa a7`a. Insa numai daca inveti intr-o vara ce`au invatat ei intr-un an scolar. Probabil ca o sa trebuiasca sa dai si niste diferente (astea sunt examene care o sa-ti verifice cunostintele, ca sa se asigure ca poti incepe clasa a7a)
Personal, nu cred ca se merita sa-ti strici o vara, mai ales la varsta ta. Eu sunt in clasa a12a si visez la vacanta de vara ca la nu stiu ce. Abia o astept, insa nu voi putea sa ma bucur prea tare de ea, pentru ca bacalaureatul se intinde din iunie pana la jumatatea lui iulie, dupa care urmeaza admiterea la facultate. mi-ar placea la nebunie sa fiu din nou in clasa a5a, ca sa ma pot bucura de vara.
Dar nu am inteles de ce nu iti suporti colegii si nici pe cei din B si din C. Mai este varianta de a te transfera la o alta scoala, insa daca nu suporti pe nimeni nici acolo, ce`o sa faci?
Orice ai alege, eu iti doresc mult succes si, daca alegi sa-ti petreci vara invatand, iti doresc spor la invatat. Bafta!

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Nu! normal ca nu poti! trebuie sa faci clasa V-a
muta-te la o alta scoala!

| Candice a răspuns:

Nu se poate.

| DidiLovesYou a răspuns:

Ma a noi in scoala se poate daca mai sunt locuri in clasa respectivahappy

| Mada_5043 a răspuns:

Nu,nu se poate.

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Da, desigur. Este foarte simplu dar trebuie sa te straduiesti si nu cred ca este foarte posibil sa reusesti sa inveti tot ce au invatat ei toaaaaaata vara sad... Mai bine ramai acolo unde estI happy.

| RagazzaDiPapa a răspuns:

Nuuu. Trebuie sa absolvi clasa a 5-a. Daca nu o termini, nu te poti duce la a 6-asad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| DeUtZaTa a răspuns:

Eu am fost a 6 d si nu sufeream clasa am invatat si ma transferat la 7c

| Elly_8212 a răspuns:

Nu cred straight face