| anonima1799 a întrebat:

Sunt clasa a8a si vreau sa merg la Saguna in Brasov. Vreau la profilul mate info (informatica - intensiv). Nu am facut deloc informatica. Este grea?

5 răspunsuri:
| ww2Totenkopf a răspuns:

Am auzit ca la prima lectie trebuie sa inveti sa instalezi un Windows!

| CursedAngel123 a răspuns (pentru ww2Totenkopf):

Ai auzit prost.NU inveti sa instalezi programe si alte chestiute ca astea.Inveti un limbaj de programare cum ar fi c++ sau pascal.Inafara de informatica mai ai si TIC (Tehnologia informatiilor si comunicatiilor) unde in primul an (9) inveti sa faci site-uri in html.

| zuzualina a răspuns:

Da. Nu este informatica care se face în școala generală (programe pe calculator), e informatică de programatori, Și da, e grea sad.

| pikaღ a răspuns:

Foarte grea...ai niste probleme de te doare capul

| CursedAngel123 a răspuns:

Da...este foarte greu.La inceput informatica o sa ti se para usoara dar dupa un timp o sa incepi sa-i vezi si "partea urata".Te sfatuiesc sa te duci la informatica intensiv doar daca chiar iti place informatica si daca stii cat de cat "cu ce se mananca".