| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa7a, iar la engleza incep sa nu ma mai pricep deloc.Cum pot sa invat engleza mai usor? Sa pricep mai bine? etc. As avea nevoie de niste sfaturi + site-uri cu engleza pentru clasa a5a-a6a [l1].Pana acum am avut nu mai 10 si nu vreau sa-mi stric media acum.Inainte parca mai pricepeam, dar acum. manuala mi se pare mult mai avansat. Noua profesoara nu prea se pricepe. Funda+voturi

1 răspuns:
| stresat a răspuns:

Uita-te la desene animate si la filme in engleza, fara subtitrare. O sa inveti engleza chiar daca nu intentionezi sa o faci.