| Katalinn a întrebat:

Sunt cls VIII-a si as vrea sa iau Lecitina am auzit ca te ajuta sa inveti:
Problema e ca am examen peste 10 zile.Si am azuit ca-si face efectul dupa o luna de cand incepi s-o ei.Asa e?
Si mai rau am intrebat la o farmacie.de Lecitina si farmacista mi-a recomandat memeo plus.pentru ca lecitina nu ajuta creeru si din potriva distruge neuronii...Asa e?
As vrea sa stiu care m-ar ajuta mai mult intr-un timp asa scurt (10 zile). Va rog...

2 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Nu lua lecitina, nu te va ajuta decat pe termen lung si sincer nu ai tu un volum atat de mare de invatat. Lecitina o iei cand nu dormi noptile si inveit, cand inveti toata ziua, nu faci altceva, 18 ore pe zi le petreci invatand, intelegi? Nu iei lecitina doar ca inveti 3 ore pe zi. Eventual mananci ciocolata, aia te ajuta mai bine. Daca vrei sa inveti in zece zile sfatul meu cel mai bun, e sa-ti organizezi timpul, cat mai bine, sa inveti cu pauze de 10 minute dupa o ora de studiu. In continuare iti spun, ca daca nu esti atent la ce faci acolo, nu vei reusi sa inveti, iar atentia nu e tot una cu puterea de concentrare. Atentia vine de la interes, placere si altele, nu de la lecitina, lecitina iti permite sa inveti mai mult fara sa obosesti, dar ti-am spus nu isi face efectul prea repede si nu are rost sa iei doar pentru zece zile... Sorry asta e adevarul despre lecitina.

Bafta!

| RS4 a răspuns:

Ajuta dar intr-o mica masura! adica trebuie sa si inveti ca sa stii, nu te ajuta acele tablete si sa fi bota la o materie! incearca sa inveti dimineata, cand esti odihnit si sa fie liniste in casa, eu asa prindeam cel mai bine! poti ua si cate o tableta, nu strica! dar bazeaza-te pe invatare 90% si doar 10% pe acele tablete! bafta!