| DanilaMarianaVioleta a întrebat:

Sunt de profil stiinte sociale. Dupa terminarea acestuia am de gand sa ma indrept spre facultatea de litere din Iasi la studii americane.Din pacate nu stiu ce poti deveni dupa si ce se studiaza in afara de engleza si orele "umane"! Daca poate sa ma ajute cineva ii datorez mii de multumiri si bineinteles o bine-meritata funda!

1 răspuns:
| Cătălina a răspuns:

As zice mai degraba sa te reprofilezi! Daca alegi sa dai la Litere, mai degraba te duci la romana-franceza sau romana-engleza, depinde ce limba iti place mai mult, adica se merita mai mult sa faci asta, cu studiile americane nu am auzit pe nimeni sa lucreze in domeniu. Dar acum e alegerea ta.