| EmmaEu a întrebat:

Hey, sunt la Stiinte Sociale in clasa a-9-a si stiu ca e devreme sa ma gandesc acum, dar pot face facultatea de litere afara?

Răspuns Câştigător
| BlankWhite a răspuns:

Da, doar ca trebuie sa ai nota mare la BAC si sa indeplinesti cererile facultatii respective la care vrei sa intrii. Daca vrei sa inveti in strainatate, trebuie neaparat sa ai un certificat de examen in limba engleza IELTS sau Cambridge CAE sau CPE.Dar cel mai bine, acum ca esti in clasa 9 a pregateste-te pentru BAC si pentru examenul de limba engleza.Succes!

| EmmaEu explică (pentru BlankWhite):

Multumesc! Da, asa e, mai intai sa imi vad diploma de bac si Cambridge-ul in CV, insa ma rodea intrebarea asta pentru ca ma bate gandul sa schimb profilul si strangeam informatii. Multumesc inca o data!

1 răspuns: