| SimpleSmile a întrebat:

sunt in clasa 8 si vreau sa dau la stiinte ale naturii si vroiam sa va intreb daca pot sa dau la o facultate de calculatoare cand termin liceul?!happy

Răspuns Câştigător
| Rallu_2412 a răspuns:

Evident! Pentru ca liceul nu prea are legatura cu facultatea... Stiu de asta ca si cumnata mea a facut electrica si acum a terminat Inginer Agronom, adica asta a iesit de acolo cu diploma. Si nu este nici o legatura intre ele... Sper ca te-am ajutat! big grin

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci.Nu esti obligat ca sa urmezi si facultatea dupa profilul de liceu. poti merge oriunde.winking

| Andreea6031 a răspuns:

Normal ca poti. Vei putea merge la orice facultate vrei. Daca nu esti sigura de cunostintele tale, atunci poti primi meditatii de la un profesor ca sa fii 100% pregatita pentru facultatea respectiva.

| cuore a răspuns:

De ce sa nu faci 4 ani ceva care ti-ar putea face viata mai usoara in faculta?

| YumixCupcake a răspuns:

Uhm. cred ca poti, dar ar fi mult mai bine daca ai da la mate-info.
Daca vrei sa dai la stiinte, poti intra la Medicina sau la facultatea de farmaciehappy

| SimpleSmile explică:

Multumesc pentru raspunsurilove struck