| BeautyTeacher a întrebat:

Buna sunt in clasa a 10-a la profil stiinte sociale si ma impac bine cu toate materiile de profil:stiu 4 limbi straine la perfectie si o studiez pe a 5-a, istorie geografie stiu, la romana ma pricep tare bine, la fizica sunt chiar 0, la chimie si mate mai stiu ceva dar la bio chiar nimic. uit imediat dupa cateva zile. e prea greu cu notiunile alea. Ce facultate imi recomandati? am auzit ceva de relatii internationale... dar cica e concurenta mare.cam ce medie trebuie? cam ce medie trebuie pentru bursa? am media aproape 9, 50

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Eu ti-as recomanda litere. (LL) Limba si literatura plus o limba straina sau specializarea (LMA) limbi moderne aplicate, unde faci o limba straina la alegere ( engleza, franceza, germana ) plus o alta limba straina.

Daca esti buna la romana si limbi straine, eu alta facultate mai potrivita nu vad!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea despre stiinta este ca cu cit intri mai adinc in ea cu atit descoperi ca nu stii nimic.O fi procesul invers la tine?