| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a si am inceput sa ma pregatesc pentru facultate. As vrea sa intru la limbi straine la Bucuresti engleza-japoneza sau engleza-chineza. Si as vrea sa stiu daca se da examen si la ce materii. Nu stiu japoneza si nici chineza, am inceput sa invat japoneza singura acasa cu ajutorul internetului pentru ca nu am gasit un profesor in orasul meu, insa nu as putea sa ma descurc la un examen si as vrea sa stiu daca la facultate incepi sa inveti de la 0. Dau funda si multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu cred ca e necesar sa stii japoneza din start. De obicei la limbi precum japoneza, chineza etc. te iau de la 0, pentru ca nu e limba studiata obligatoriu in liceu.