| StLav a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si profesorii deja ne intreaba ce facultate vrem sa urmam numai ca eu nu pot sa ma decid. Vreau sa zic ca mie imi plac si ma pricep cel mai bine la urmatoarele materii: matematica, informatica si chimie (profilul la care sunt la liceu este matematica-informatica intensiv informatica). Eu m-am gandit la ASE sau Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor.
Voi ce facultate mi-ati recomanda?

3 răspunsuri:
| ppr a răspuns:

Foarte bine big grin e de viitor.iti recomand FSEGA, Cluj!

| vladul a răspuns:

NU sub principiul acesta trebuie sa mergi...cand ai intrat intr-a 9-a decizia de a fi la acest profil a fost ori al parintilor ori al unei adolescente / unui adolescent (tu). Indiferent de cursurile pe care le vei urma viitorul nu ti se va schimba, exceptiile sunt putine... putine de tot

| Mikaelllla a răspuns:

Politehnica Bucuresti, Facultatea de Automatica sau de Chimie aplicata!