| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a si trebuie sa fac un desen la economie care sa ilusteze un subiect din aceasta materie. Ce as putea desena? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ideea mea e asa: desenezi un economist, din fata, stand la birou si pe birou are : un teanc de bani, un teanc de hartii ce trebuie completate. In maini tine un stilou si o numaratoare happy. In spate, pe pereti, cateva grafice si un calendar plin de insemnari. Numaratoarea e de impresie, o poti inlocui cu un laptop.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Un grafic, o hală de montare a unei uzine de automobile, un cîmp de sonde, un lan de grîu, o piaţă; şi încă foarte multe de acestea.