| Cineva! a întrebat:

Sunt in clasa a 2-a la filologie bilingv-franceza.Ma pot transfera acum in prima saptamana la un alt liceu si alt profil? vreau sa ma transfer la stiinte sociale! Ma pot muta chiar daca in clasa respectiva sunt deja 30 de elevi?(Spun asta pentru ca o prietena de-a mea are in clasa 31 de elevi). Multumesc

Răspuns Câştigător
| VITALUL a răspuns:

Eu cred ca da depinde de conducerea liceului, la mine in in clasa la inceputul anului au fost 33 de elevi si aztazi sau mutat deja 2 dar in acelasi liceu alt profil, si mai urmeaza inca doi mi se pare, ori cum bafta!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica, in clasa a 2-a? Bilingv! Asa ceva nu exista!

| Laue a răspuns:

Transferul este posibil doar la pauza dintre semestre / an scolar si doar daca elevul are toate mediile incheiate (adica sa nu aiba corigente in acel moment)

| Locre a răspuns:

Pai eu stiu o colega care vrea sa se mute in alt liceu si mi-a zis ca numai in sem 2 poate face asta.Cu alte cuvinte... wait!

| Cineva! explică:

@alxandru 1961:imi cer scuzasad blushing. am vrut sa scriu a 9-alaughingNu stiu cum de mi-a iesit a 2-alaughing