| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 6a, trec a saptea.Nu stiu de ce dar anul asta am avut note mult mai proaste decat anul trecut.Si in anii trecuti am fost printre primii din clasa.( De ex anul trecut am luat premiul I, iar anul asta iau mentiunesadSi am invatat tot anul.am invatat la fel de mult ca anul trecut. Pur si simplu la teze am facut "mici" greseli care m-au costat cam mult...Parca as fi cazut in cap.Nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Unii mai slabi ca mine au luat medie mai mare.Mama zice ca asta e capacitatea mea, ca nu pot mai mult. Dar eu stiu ca pot mult mai mult.Va rog ajutor.Toti sunt dezamagiti de mine, nu mai suport... Sper ca asta sa fie doar un an cu foarte mare ghinion.Doar atat.

4 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Incearca sa te intelegi, sa intelegi cat de mult ti se transforma trupul, ce "furtuna" hormonala s-a produs in tine. in mod normal, scaderea randamentului se intampla in clasa a 7-a, cand toti elevii se simt mai liberi. daca tu spui c-ai invatat si n-ai "lasat-o moale", ai rabdare tu cu tine. "asculta-te" si organismul tau te va indruma ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.infospeed.ro - au tabara de vara pentru invatat pentru clasa a VI a.vei lua clar note mai mari.

| dydo a răspuns:

Pai poate nu te-ai concentrat destul de mlt la toti ni se intampla. dar totusi clasa a6 e destul de usoara.sa vezi ce te asteapta in a7 e dezastru
incearca sa recuperezi in vacanta pentru ca a7 e chiar grea.
si akmesti copil nu trebuie sa ai numai 10
asta e se intampla la oricine nu fi sup
recuperezi la anul.
succes in viitor :*

| :x_2232 a răspuns:

E bine că ai învăţat, dar, cred că ţi.ai dat şi tu seama că nu se dau mereu note pe merit. poate colegii tăi, mai slabi ca tine, care au avut note mai mari, au învăţat de 10 ori mai putin ca tinehappy, şi lor le.au dat note mari numai pe ochi frumoşihappy trebuie să fi multsumită cu tine, să şti TU că ai învătsat, deşi noi avem nevoie şi de note mai mari, pe măsura la cât am invătsat. Oricum, la liceu se intră pe medii, dar poate că atunci când vei da tu la liceu, se v. a intra cu examen, şi atunci se va face diferenta între cei care au învătsat şi cei care au luat note aiurea.love struck îţi urez succes şi sper că ţi.am fost de ajutor.:* funditsăă?:*